Be a Hostess
Back

SAŁATKA Z GREJPFRUTEM I AWOKADO

Add to my recipes
total time
20 min
difficulty
average
preparation time
20 min

Preparation steps

 1. Używając Universal Noża Ząbkowanego obrać grejpfruty, aby całkowicie usunąć białą skórkę. Następnie za pomocą Universal Noża Uniwersalnego, pokroić go na płaskie kawałki (kawałki bez białej skórki).
 2. Obrać szalotkę i posiekać ją za pomocą Rozdrabniacza Plus. Skórkę z limonkę zetrzeć za pomocą Neo Mini Tarki , a następnie wycisnąć z niej sok za pomocą Pomocy Kuchennej. Dodać skórkę z limonki, sok i oliwę z oliwek do szalotki Rozdrabniacza Plus i mieszać przez kilka sekund.
 3. Przeciąć awokado na pół, usunąć pestkę i wyciągnąć miąższ z każdej połówki za pomocą łyżki stołowej, starać się, aby utrzymać miąższ w 1 kawałku. Następnie pokroić go cienko za pomocą Universal Noża Uniwersalnego i doprawić zawartością Rozdrabniacza Plus, odrobiną soli i pieprzu. Szczypiorek pokroić cienko za pomocą Nożyc, a następnie dodać do awokado. Zachować kilka gałązek do dekoracji na końcu.
 4. W 6 podstawach Wieży Dekor, zacząć ukladać wszystko zaczynając od warstwy grejpfruta, następnie awokado, a następnie ponownie grejpfruta i zakończyć awokado. Połączyć Wieżę Dekor w stos, nałożyć pokrywkę i schłodzić do momentu podania.
 5. Tuż przed podaniem, za pomocą Noża Szefa Kuchni, cienko pokroić sałatę rzymską, uformować małe gniazdo na każdym talerzu i rozłożyć awokado i grejpfruta w środku gniazda. Udekorować posiekanym szczypiorkiem.

Additional notes

Ta aromatyczna letnia sałatka łączy w sobie soczyste grejpfruty z delikatnym awokado, tworząc doskonały lekki lunch, którym można się delektować w pracowitym dniu lub jako orzeźwiającą przekąskę na plaży. Jest to również wspaniały przepis na utrzymanie diety na właściwym torze, przy jednoczesnym cieszeniu się całym tym latem. Lekki lunch na wynos Jedzenie tego wspaniałego dania w ruchu? Twój pojemnik Witalinka jest idealnym towarzyszem na samotną misję. Jeśli dołączasz do innych, dlaczego nie zapakujesz dodatkowych Talerzy Aloha Sztućców z serii Nowa Fala na ucztę, którą każdy może się cieszyć. Jeśli planujesz wspaniały piknik, nie zapomnij sprawdzić naszych wskazówek i sztuczek piknikowych Aloha. Szukasz więcej wskazówek i przepisów na idealny, lekki lunch tego lata? Zajrzyj na naszego bloga.

Add to my recipes Print recipe

Ingredients

For 6 servings

 • 3 grejpfruty
 • 1 szalotki
 • 1 limonki
 • 1 łyżka oliwy z oliwek
 • 2 duże awokado (± 250 g each)
 • Sól i pieprz do smaku
 • 1 garść szczypiorku
 • 2 małe sałaty rzymskie
Odkryj nasze produkty w najnowszym katalogu Jesień Zima 2021 / 2022
Show me
Payment Methods
Shipping
Secure shopping
 • Fast delivery
 • Buyer Protection & data protection
 • Secure payment with SSL encryption