Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

5 WSKAZÓWEK, JAK PERFEKCYJNIE SPAKOWAĆ TORBĘ PIKNIKOWĄ

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Przygotuj się na wyjątkowy piknik w zgodzie z ideą #NoTimeToWaste! Ta ekologiczna zabawa zaczyna się od przemyślanego planowania, zakupów i pakowania. Wyjmij swoją Torbę Piknikową Lodomania i zacznijmy zabawę!

1. Wybór właściwej torby piknikowej

Jako pierwszy krok w kwestii organizacji pikniku zgodnie z ideą #NoTimeToWaste, wybierz trwałą torbę wielokrotnego użytku, z solidną podstawą oraz odpowiednio dużą, aby pomieściła wszystkie zaplanowane do zabrania produkty i artykuły spożywcze. Dzięki wyborowi właściwej torby unikniemy używania wielu torebek jednorazowych. Doskonałym rozwiązaniem jest Torba Piknikowa Lodomania, która nie tylko pomieści różnorodne pojemniki z żywnością, i wszystko, czego potrzebujesz na piknik.

Wskazówka: Niewielkie działania pozostawią ogromny wpływ – jeśli tylko każdy małymi krokami przyczyni się do wyboru rozwiązań przyjaznym środowisku, chociażby całkowitej rezygnacji z jednorazowych torebek foliowych, wówczas do środowiska nie trafi ich aż 22,000.(1)

2. Zrób listę domowych zapasów

Zanim wybierzesz się do sklepu po zakupy, przejrzyj dokładnie zawartość swojej lodówki i spiżarni. Piknik jest doskonałą okazją, aby zabrać na niego produkty typu chleb, wędliny, sery czy sezonowe owoce i warzywa do zrobienia sałatek, które niewykorzystane na czas mogłyby się zepsuć. #NoTimeToWaste

Produkty spożywcze możesz przenieść bezpośrednio z lodówki do Torby Piknikowej Lodomania. Natomiast pokrojone jabłka, czy pomidorki koktajlowe możesz zapakować w pojemniki z serii Zawsze Sypkie lub wykorzystać w tym celu miski z Niezbędnej Trójki. A do zestawu pojemników Optima włożyć plastry sera i wędlin do kanapek. Pamiętaj również o zabraniu dodatkowych misek, np. z serii Mega Trójka.

Wskazówka: Zestaw pojemników Optima posiada kratkę kontroli kondensacji. Ułożona na niej żywność zabezpieczają ją przed kontaktem z gromadzącą się na płaskim dnie wilgocią oraz przed wysychaniem produktów. Jest to nowa generacja pojemników do przechowywania z możliwością dowolnego łączenia elementów, co pozwala zachować świeżość produktów.

3. Udaj się do sklepu z produktami ekologicznymi

Nadszedł czas, aby udać się do najbliższego sklepu, który ma w ofercie asortyment produktów ekologicznych i nabyć w nim dodatkowe, potrzebne produkty na piknik. Po zapłaceniu, od razu odpowiednio je posortuj – warzywa i owoce umieść bezpośrednio w pojemnikach z serii Ventsmart. Plasterki świeżej wędliny czy salami oraz sera przełóż do Optimy a do pokrojonych owoców wykorzystaj mniejsze pojemniki na przykład z serii Świeża Czwórka.

Wskazówka:Jeśli nie ma w Twojej okolicy sklepu z ekologiczną żywnością i tak możesz skorzystać z rozwiązań przyjaznych środowisku. Kupuj produkty na wagę, bez opakowań a zapakowane produkty od razu pakuj w pojemniki z serii Ventsmart lub do Optimy. Zwróć uwagę, aby produkty te pochodziły od lokalnych dostawców, a nie z importu. I co najważniejsze, pamiętaj, aby kupować tylko te produkty, których naprawdę potrzebujesz

4. Pakuj mądrze

Złotą zasadą pakowania jest przemyślane ułożenie pojemników i produktów zaczynając od tych największych i najcięższych, które wędrują na spód a lżejszych i mniejszych na wierzch. Pojemniki Tupperware wypełnione jedzeniem są wytrzymałe, trwałe i stabilne, zatem możesz ułożyć je na spodzie torby piknikowej. Wówczas produkty typu chleb, muffinki czy croissanty można bezpiecznie ułożyć na górze. Podczas szykowania torby, weź pod uwagę jaki Cię czeka dystans do przemieszczenia się z nią i czy długo będziesz ją niosła na ramieniu. Aby nie być nadmiernie obciążonym rozważ spakowanie połowy produktów do innej torby „na drugie ramię” lub zwyczajnie poproś przyjaciół o pomoc.

Wskazówka: Aby utrzymać chłodną temperaturę w Torbie Piknikowej Lodomania, staraj się wybrać raczej zacienione miejsce na swój piknik, aby torba pozostawała z dala od promieni słonecznych. Dobrym rozwiązaniem jest też zabranie dodatkowo wkładów chłodzących, zwłaszcza jeśli zabierasz produkty, które mogą stracić swoje wartości odżywcze podczas upałów.

5. A po pikniku kontynuuj ideę #NoTimeToWaste

Nie ma to jak właściwe zapakowanie produktów, które zostały nam po pikniku, nie uważasz? Zrób to mądrze. 😉 Jeśli jakiekolwiek resztki żywności nadają się jeszcze do zjedzenia, zapakuj je do misek Niezbędna Trójka i zabierz z powrotem do domu. Minimalizujesz tym sposobem marnotrawienie żywności. Co więcej, rozdziel pozostałą żywności między wszystkich uczestników pikniku, tak aby każdy mógł coś zabrać do domu.

 Niektóre produkty spożywcze takie jak pokrojona wędlina czy ser w plasterkach mają tendencję do szybszej utraty swoich wartości, dlatego nie wykładaj je na zewnątrz i nie eksponuj na słońcu a najlepiej postaraj się, aby były one skonsumowane w pierwszej kolejności podczas pikniku. Jeśli zostaną Ci jakiekolwiek ich resztki, które zabierzesz z powrotem do domu, również nie przetrzymuj ich za długo. #NoTimeToWaste

 

Wskazówka: Pamiętaj, aby po zakończonym pikniku zawsze pozostawić po sobie porządek. Skrawki czy skórki z jedzenia możesz zabrać ze sobą i wrzucić je do kompostownika. Jeśli Twoi znajomi przynieśli jedzenie w innych pojemnikach czy opakowaniach, zachęć ich, aby wykorzystali je ponownie.

 Szukasz więcej rozwiązań na piknik #NoTimeToWaste? Oto seria Misek i Talerzy z serii Aloha, które doskonale się wpiszą w letnią scenerię pikniku a ich przepiękna, egzotyczna kolorystka doda energii i wprowadzi w dobry nastrój zarówno Ciebie, jak i Twoich przyjaciół

Źródła

1.    Źródło: Blog.Padi.Com Website: https://blog.padi.com/2017/03/27/7-facts-plastic-bags-will-change-way-use/ Last Accessed: 20.20.02

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL