Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

6 POMYSŁÓW NA WSPÓLNE, RODZINNE WIECZORY

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Wspólne wieczory z rodziną, a zwłaszcza z dziećmi to doskonały sposób na kreatywne i mądre spędzenie czasu, szansa na rozmowy i duża dawka śmiechu. Pomysły na wykorzystanie tego czasu i wspólną zabawę nie muszą być skomplikowane. Przede wszystkim powinny polegać na budowaniu więzi i wspomnień oraz sprzyjać pielęgnowaniu tradycji.

Oto kilka pomysłów na jak najlepsze wykorzystanie tych bezcennych chwil podczas wieczorów:

1. Wieczór filmowy

Zrób popcorn, weź przytulne kocyki i przygotuj film. Aby zabawa była lepsza, zamień swój salon w kino. Zrób bilety do kina i stoisko do ich sprzedawania, aby każdy mógł wejść na domowy seans. Wręcz dzieciom papierowe banknoty, na przykład z gry Monopol by zapłaciły za seans, zupełnie tak jakby szły do kina – dzieci absolutnie pokochają taką formę zabawy! Możesz pójść nawet o krok dalej i zrobić spersonalizowane, imienne kubki czy pojemniki do popcornu.

2. Gry planszowe

Niezależnie od tego, czy są to planszówki – klasyki z twojego dzieciństwa, czy nowe, kreatywne gry edukacyjne lub gry rodzinne, z pewnością jest to świetny sposób na dobrą zabawę, poznawanie umiejętności swoich dzieci a przy okazji przekazywanie im ważnych dla nas wartości. Rodzajów gier planszowych jest naprawdę wiele, także nie zabraknie Ci pomysłów, którą wybrać na dany wieczór, aby pograć z rodziną!

3. Wieczór gotowania

Skorzystaj z przepisów kulinarnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie lub wypróbuj nowe. Zrób wspólnie z dziećmi pizzę, muffinki, domowe gofry. Przygotuj wybór domowych przekąsek lub upiecz ciasto. Gotuj razem z dziećmi lub sama, ale zrób sobie przerwę – usiądźcie razem przy stole i celebrujcie wspólne posiłki. To zbliża. Smacznego!

4. Domowe warsztaty artystyczne

Przykryj podłogę dużym, starym prześcieradłem lub niepotrzebnym płóciennym materiałem, ponieważ przy tej zabawie zrobi się trochę bałagau. Dzieci uwielbiają brudzić sobie ręce i wszystko, co znajduje się w ich zasięgu! Zaproponuj wspólne malowanie portretu rodzinnego lub dekorowanie koszulek, doniczek, ramek do zdjęć lub ozdób świątecznych czy gadżetów urodzinowych. Dekoracje możesz także tworzyć używając dłoni i odcisków stóp dzieci, aby zachować je na pamiątkę i pokazać im w przyszłości. Chodzi o beztroskie rozwinięcie ich wyobraźni i pozwolenie na kreatywność.

5. Rodzinne zdjęcia i filmiki video

Wszyscy uwielbiają wspominać czasy, kiedy byli młodsi, również dzieci. Zorganizuj pokaz slajdów, wykorzystując ich zdjęcia z dzieciństwa, z dorastania oraz wasze wspólne. Pokaż im zdjęcia z narodzin, kiedy stawiali pierwsze kroczki, z zabaw urodzinowych, ulubionych miejsc, odwiedzin u rodziny czy miejsc, w których byliście razem całą rodziną. Podczas takiego wieczoru może warto wykorzystać okazję do rozpoczęcia nowej tradycji jaką stanie się rodzinne nagrywanie filmików.

6. Wieczory tematyczne

Dowolny temat lub motyw przewodni danego wieczoru to fantastyczny sposób na integrację rodzinną, relaks i dobrą zabawę! W mgnieniu oka przeniesie Was w wymarzone miejsca i zapewni moc wrażeń. Od przebieranek, gotowania tematycznej kolacji, maratonu filmowego czy zabawy tanecznej. Lista rzeczy do zrobienia i możliwości na wieczór tematyczny jest nieograniczona. Każdy lubi coś innego, więc propozycje mogą być różne na każdy wieczór. Ważne aby w zabawie uczestniczyła cała rodzina i nie zabrakło pozytywnych emocji. Niech to więc będzie na przykład wieczór księżniczek, wieczór karaoke czy grania na instrumentach, karnawał, dziki zachód, wieczór cyrkowy, wieczór hawajski, wieczór meksykański czy wieczór piłkarski. Witaj przygodo!

 

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL