Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

Eko lista inspiracji na lato

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Misją naszej firmy jest wprowadzanie ekologicznych rozwiązań do życia naszych klientów, dzięki którym możemy również przyczynić się do ratowania naszej planety. Chcemy, aby każdy przyłączył się do misji redukcji ilości odpadów oraz przeciwdziałania marnowaniu żywności.
Poprzez eko listę inspiracji wspieramy innych w kształtowaniu nowych nawyków, które mogą przyczynić się do bardziej świadomego życia i obcowania z naturą. Jesteśmy pewni, że najważniejszym krokiem jest zacząć, a wprowadzone przez Ciebie nawyki staną się naturalne, zaczniesz dostrzegać nowe możliwości i rozwiązania, które mogą wpłynąć pozytywnie na ochronę środowiska.

Zainspiruj się

Większość z nas uwielbia tworzyć listy, aby móc odhaczać rzeczy, które udało nam się już zrobić. Oto Twoja przykładowa lista, dzięki której nie tylko wpłyniesz pozytywnie na otaczający Cię świat, ale pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i czas na bardziej przyjemne rzeczy. To jest tylko lista startowa, więc nie wahaj się dodać swoje pomysły i oczywiście nie zapomnij się nimi podzielić!

1. Zorganizuj sprzątanie w parku.  Nie musisz wyłącznie z tego powodu wybierać się do parku, po pikniku, zabawie z dzieckiem czy podczas spaceru możesz zbierać odpady znajdujące się na Twojej drodze. To mały czyn, który może wywrzeć duży wpływ na Twoje otoczenie, nie tylko na Ciebie, ale także na wiele innych osób. Pomyśl tylko, kogo możesz zainspirować w tym czasie. To właśnie tego typu efekty kuli śnieżnej wpłyną pozytywnie na naszą planetę i sprawią, że relacje międzyludzkie będą bardziej oparte na współpracy.

2. Pozbądź się plastikowych toreb. Korzystaj z dobrej jakości toreb wielokrotnego użytku, dzięki którym zaoszczędzisz pieniądze i zredukujesz marnotrawstwo podczas zakupów. Twoja kuchenna szuflada przestanie być wypełniona plastikowymi torbami, których ilość prawdopodobnie nigdy nie zmaleje. Myśl nieszablonowo i pomyśl o innych obszarach, gdzie również możesz zamienić plastikowe torby na ekologiczną alternatywę. Na przykład, użyj Eco+ Muszelek zamiast jednorazowych torebek na kanapki.

3. Postaw na kubki wielokrotnego użytku. Ile czasu zajmuje Ci wypicie kawy na wynos, zanim wyrzucisz kubek do kosza? Redukuj odpady za pomocą Eco+ Kubka na wynos, który został wykonany w 100% z certyfikowanych odnawialnych biomateriałów. Możesz również zastąpić słomki jednorazowego użytku na ekologiczną serię Eco+ z opcją regulowania długości. Nie zapomnij również o fusach, po zaparzeniu kawy w zaciszu domowym – poddaj recyklingowi ten wspaniały organiczny surowiec, rozprowadzając go bezpośrednio do ziemi (idealny dla roślin lubiących kwaśne podłoże, takich jak azalie i borówki) dzięki temu zmniejszysz ilość odpadów wtrawiających na wysypisko.

4. Nie wyrzucaj skórek. Użyj skórek bananowych, aby nawozić swoje rośliny. Zanurz skórkę w wypełnionej wodą karafce na 1-2 dni, a następnie podlej rośliny odżywczym płynem. Obierki warzywne mogą mieć również jadalne zastosowanie; rozłóż je na Silikonowej Macie Premium i dodaj ulubione dodatki, takie jak sól, pieprz, rozgnieciony czosnek, oliwę z oliwek, paprykę i włóż do piekarnika, chrupiące warzywne chipsy gotowe!

5. Idealne przekąski. Rozłóż zalegające resztki owoców, takie jak truskawki, maliny, odrobinę herbatników, orzechów oraz resztę jogurtu na formie Silikonowe Brownie włożonym do Pojemnika do mrożenia 2.25 l. Wstaw do zamrażarki na kilka godzin, a następnie wyjmij z formy i pokrój na kawałki.

6. Rowerem, Pieszo, Hulajnogą elektryczną! Znajdź kreatywne sposoby na przemieszczanie się, bez polegania na transporcie emitującym CO2. Wybierz się na spotkanie ze znajomymi z Butelką Aqua i przekąskami w Misce Aloha, dzięki temu ograniczysz zużycie jednorazowych butelek i pojemników na żywność.

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL