Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

JAK WŁAŚCIWIE PRZECHOWYWAĆ PRODUKTY W LODÓWCE

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Przyszła wiosna! A to oznacza, że ​​nadchodzą sezonowe owoce i warzywa. Przygotuj nie tylko swoje kubki smakowe, ale także poznaj nowe rozwiązania w przechowywaniu, które pozwalają zachować świeżość żywności na dłużej.

Jednym z największych producentów gazów cieplarnianych, który przyczynia się do zmian klimatycznych są odpady żywnościowe. Dlatego też, to do każdego z nas należy wprowadzanie indywidualnych zmian, abyśmy mogli wspólnie położyć kres temu problemowi.

Sezonowe owoce i warzywa mogą być trudne do przechowywania. Chcesz, przechowywać je tak długo, jak to możliwe, ale chcesz również, aby zachowały świeży smak i konsystencję. Nie ma też uniwersalnego rozwiązania. Dlatego stworzyliśmy listę najpopularniejszych wiosennych owoców i warzyw sezonowych oraz poręczny przewodnik, jak je właściwie przechowywać w lodówce i zamrażarce.

1. Szpinak

Te zielone liście mają wysoką zawartość żelaza i są pożywnym dodatkiem do wielu potraw. Wiosna to szczyt sezonu na szpinak, więc na lokalnych targach można znaleźć go w dużej ilości. Najlepszym sposobem na przechowywanie szpinaku w lodówce jest nasz pojemnik Ventsmart 4,4l. Umieść szpinak  w Ventsmarcie i wybierz odpowiedni przepływ powietrza, dzięki czemu szpinak pozostanie dłużej świeży. Szpinak należy przechowywać w szufladach warzywnych bliżej dolnej części lodówki i z tyłu, aby był chłodny i chroniony przed ostrym światłem. Jeśli planujesz zamrozić szpinak, umyj go dokładnie, a następnie opłucz. Wysusz go całkowicie i umieść w Pojemnikach do mrożenia, bez plastikowych torebek i włóż do zamrażarki.

2. Pory

Pory są na pierwszym planie aż do końca wiosny, więc chcesz to w pełni wykorzystać. Mogą one jednak mieć silny zapach, którego nie chcesz przenosić na inne pokarmy w lodówce. Przechowuj je w naszym pojemniku Ventsmart, nie myte i nie zgniecione, tak by utrzymać ich chrupkość. Postępuj zgodnie z obrazkową instrukcją umieszczoną z boku pojemnika, ustaw otwory wentylacyjne i włóż je do lodówki. Można je przechowywać w przedniej części lodówki lub w szufladach. Można również zamrozić pory, choć będzie to miało wpływ na smak i teksturę. Wystarczy blanszować je przez kilka minut, włożyć do Pojemnika do mrożenia i przechowywać w zamrażalniku.

3. Chrzan

Aby zachować charakterystyczny smak chrzanu, przechowuj go w szczelnym pojemniku. Szczelność pojemników Ventsmart zapewni, że chrzan będzie utrzymywany w stanie wolnym od wilgoci i powietrza. Można go przechowywać w lodówce do 6 miesięcy, a nawet dłużej w zamrażarce.

4. Sałata Masłowa

Grubsze liście sałaty masłowej nadają jej charakterystyczny smak i konsystencję. Ponieważ sałata jest dostępna tylko przez kilka miesięcy w roku, należy ją odpowiednio przechowywać, aby w pełni wykorzystać jej walory użytkowe. Kluczem do tego jest utrzymanie jej w stanie wolnym od wilgoci. Dokładnie umyj, wypłucz i osusz sałatę, a następnie umieść ją w pojemniku Ventsmart z otwartym wentylem.

5. Truskawki

Kto nie lubi dobrych truskawek? Truskawki są najsłodsze i najbardziej soczyste od wiosny do lata. Kluczem do długiego przechowywania truskawek jest utrzymanie ich w stanie suchym i zimnym, aby nie stały się miękkie i spleśniałe. Kiedy przynosisz je do domu, umyj je i rozłóż na papierowym ręczniku, aby wyschły. Chwyć pojemnik Ventsmart i włóż truskawki. Zamknij pokrywę, sprawdź piktogramy z boku i ustaw odpowiednio otwory wentylacyjne. Przechowuj z tyłu lodówki, aby temperatura utrzymywała się na stałym poziomie, a truskawki pozostawały jak najbardziej suche.

6. Czereśnie

Wiśnie i czereśnie mogą szybko się zepsuć, jeśli nie są właściwie przechowywane. Mogą one stracić więcej ze swojej jakości w ciągu godziny w temperaturze pokojowej niż przez cały dzień w lodówce, więc trzeba szybko działać, aby wiśnie były dobrze schłodzone. Nie myj ich przed przechowywaniem, ponieważ w przeciwnym razie ich wilgotność może doprowadzić do szybszego psucia. Wystarczy umieścić je w pojemnikach Ventsmart, sprawdzić piktogramy i ustawić odpowiednio otwory wentylacyjne, a następnie przechowywać je z tyłu lodówki. Można je również zamrozić przy niewielkim wysiłku. Wystarczy rozłożyć je na blasze do pieczenia, zamrozić, a następnie przenieść do Pojemników do mrożenia, co zapewni, że konsystencja wiśni i czereśni pozostanie na najwyższym poziomie. Wrzuć je do zamrażarki, a będziesz miał przekąskę, którą możesz delektować się nawet miesiące po zakończeniu wiosny.

7. Brzoskwinie i nektarynki

Soczyste i słodkie, nic dziwnego, że ludzie kochają brzoskwinie i nektarynki. Jeśli owoce nie są dojrzałe, przechowuj je na zewnątrz, aż do momentu osiągnięcia dojrzałości, a następnie przenieś do lodówki w pojemniku Ventsmart. W takich warunkach można je przechowywać do tygodnia.

8. Ziemniaki

Dobrze, ziemniaki nie są produktem tylko i wyłącznie wiosennym, ale ponieważ zmienia się pogoda, możesz również chcieć zmienić sposób ich przechowywania. Kluczem do przechowywania ziemniaków jest przechowywanie ich w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu, a ponieważ pogoda jest cieplejsza, nie zawsze jest to łatwe. Nie wrzucaj ich jednak do lodówki, na pewno do niej nie należą! Ziemniaczana Spiżarenka przechowa Twoje ziemniaki w sposób schludny i wolny od problemów, a na małych przestrzeniach pięknie się będzie prezentować. Wentylowana pokrywa umożliwia przepływ powietrza, a ciemny pojemnik utrzymuje ziemniaki w chłodzie i chroni je przed ostrym światłem.

 

9. Cebula i czosnek

Są to dwa kolejne całoroczne warzywa, które muszą być przechowywane w inny sposób niż dotychczas, ponieważ pogoda się zmienia. Nikt nie lubi przerośniętej cebuli i przekwitniętego czosnku. Zamiast umieszczać je w lodówce lub zamrażarce, co spowoduje, że wszystko w środku będzie mieć ich intensywny zapach, przechowuj je w Cebulowej Spiżarence. Chroni ona warzywa przed ciepłem i ostrym światłem, a otwory wentylacyjne utrzymują stały przepływ powietrza.

 

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL