Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

ŁATWE, WŁASNORĘCZNIE WYKONANE DEKORACJE NA WIELKANOC

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Króliczki, poszukiwania ukrytych jajek, słodkie smakołyki … nic dziwnego, że okres Wielkanocy jest świetną zabawą dla dzieci, ale nie tylko – bo w każdym z nas też drzemie wewnętrzne dziecko.

Spędź trochę czasu sama ze sobą, poświęć kilka chwil na przemyślenia, zastanów się co byś chciała, aby wydarzyło się w niedalekiej przyszłości. Niezależnie od tego, czy jesteś sama, czy spotkasz się z przyjaciółmi i rodziną, istnieje wiele sposobów na świętowanie w nadchodzącym okresie wielkanocnym – zaczynając od klasycznego i pysznego ciasta marchewkowe.

Peczenie to jedna z naszych ulubionych tradycji … i mamy nadzieję, że stanie się też jedną z twoich, wykorzystując nasze wskazówki odnośnie stworzenia niezwykłych dekoracji na idealne ciasto wielkanocne.

Wielkanocna trawa

Stwórz własny wzór i kształt trawki, wykorzystując masę cukrową do modelowania i zdobienia ciast.

Wykonanie:

1. Podzielić masę na małe kawałki i umieścić ją w Neo Czosnku.

2. Przecisnąć. I gotowe! Masz już zieloną trawkę na dekorację wierzchu ciasta.

Wielkanocne Marchewki

Naszykuj 6 – 7 średnich truskawek, 75 g białej czekolady, kilka kropel pomarańczowego barwnika spożywczego i odrobinę jadalnego, pomarańczowego brokatu.

Wykonanie:

1. Połamać białą czekoladę na kawałki i umieścić w Micro Nowa dzbanku 1 l, przykryć i wstawić do kuchenki mikrofalowej na 1 min. 15 sekund, moc 360 W. Odstawić na 1 minutę. Wymieszać za pomocą Neo Silikonowej Łyżki. Jeśli czekolada całkowicie się nie roztopiła, ponownie wstawić do kuchenki mikrofalowej na 30 sekund. Następnie dodać kilka kropel pomarańczowego barwnika spożywczego i dobrze wymieszać.

2. Umyć i osuszyć truskawki. Ważne, aby szypułki truskawek pozostały nienaruszone.

3. Ostrożnie zanurzyć je w roztopionej czekoladzie. Posypać jadalnym brokatem.

4. Umieść je na Silikonowej Macie Premium i pozostawić do ostygnięcia.

5. Umieść trawkę na wierzchu ciasta a na niej ułożyć marchewkowe truskawki. Prawda jakie to sprytne i ładne?

 

Wielkanocne Czekoladowe Gniazdka

Zarówno Ty, jak i Twoje dzieci (lub wewnętrzne dziecko drzemiące w Tobie!) pokochacie przygotowania wielkanocnych, czekoladowych gniazd. To doskonały sposób na wspólnie spędzony czas i zaangażowanie dzieci w gotowanie…zwłaszcza że będzie bardzo czekoladowo. Masz wątpliwości? 😉 Chcesz się przekonać, wypróbuj nasz przepis na Mini Wielkanocne Gniazda

Potrzebne składniki:

• 350g czekolady

• 220g masła orzechowego

• 500g paluszków bez soli (połamanych na 3-5cm długości)

• 300g czekoladowych jajek

• 500g wiórków kokosowych

• Zielony barwnik spożywczy

Wykonanie:

1. Rozpuścić czekoladę i masło orzechowe na małym ogniu, ciągle mieszając za pomocą Neo Łyżki Kuchennej.

2. Umieścić paluszki np. w Misce Aloha 1, polać je masą z roztopionej czekolady połączonej z masłem orzechowym. Delikatnie wymieszać, aby równomiernie pokryć paluszki, jednocześnie uważając, aby ich nie połamać.

3. Podzielić zawartość miski na 2 części. Z każdej uformować 2 kopce i umieścić je na Silikonowej Macie Premium. Uformować 2 gniazda i wstawić do lodówki na około 30 minut lub więcej, aż do momentu zastygnięcia.

4. W międzyczasie wymieszać wiórki kokosowe z barwnikiem spożywczym, aby stworzyć trawkę jako podkład pod czekoladowe gniazda.

5. Umieścić trawę na talerzu do serwowania; ułożyć na niej czekoladowe gniazda i wypełnić je czekoladowymi jajkami. Łatwe do wykonania a jakże urocze!

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL