Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

NOWE ŻYCIE JEDZENIA POZOSTAŁEGO PO ŚWIĘTACH

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Czy twoja lodówka pełna jest pozostałości jedzenia po świętach? Poniżej 5 łatwych i prostych sposobów na nowe życie resztek żywności ze świąt. Nie obawiaj się użyć swojej kreatywności podczas przygotowywania potraw – twoim celem jest idea „zero waste” i smak dań, który zaskoczy wszystkich 🙂 #NoTimeToWaste

Przygotuj sałatkę

Sałatki dają wiele zabawnych i różnorodnych możliwości nadaniu resztkom jedzenia drugiego życia. Pokrój indyka czy kurczaka, który ci został ze świąt wraz z koktajlowymi pomidorkami i szczypiorkiem, oraz rukolą i komosą ryżową, aby nadać sałatce egzotyczny, peruwiański smak. Opcją jest też zrobienie kolorowej sałatki ziemniaczanej, jeśli oczywiście zostały Ci jakieś ziemniaczki lub inne warzywa.

Rada: Do sałatek staraj się używać świeżych sałat oraz ogólnie zakupionych składników na wagę; niech nie będą paczkowane. Kupione luzem są nie tylko bardziej wartościowe, ale przede wszystkim tańsze.

Zrób zupę

Wiadome jest, że zupy są bardzo zdrowe i pożywne a przy tym łatwe do zrobienia przy maksymalnym wykorzystaniu resztek jedzenia ze świąt. Wymieszaj, a następnie zmiksuj wszystkie resztki warzyw oraz kurczaka z imbirem, czosnkiem i szafranem. Powstanie zupa w stylu detoks. Pozostałymi resztkami możesz również urozmaicić pikantną zupę indyjską z ciecierzycy.

Rada: Zupa może posłużyć również, jako wywar do pieczeni, do sosów do makaronu.

 

Hamburger lub Wrap

Zastanawiasz się jak wykorzystać pozostały po świętach farsz? Spróbuj go zmielić wraz z resztkami świątecznej jagnięciny czy wołowiny i zrobić na kształt pysznego hamburgera z ziołowym jogurtem. Jako alternatywę może wybrać po prostu zrobienie hamburgera świątecznego, a nawet iść krok dalej i wykorzystać resztki jedzenia, jako farsz do wrapu lub dodatek do kasz, warzyw czy mięsa.

Dodaj do makaronów

Wszelkie dania z makaronów to doskonałe potrawy, które wręcz pochłoną różnorodne resztki jedzenia. Dodaj więc resztki z warzyw czy mięsa do klasycznego spaghetti bolognese. Lub zrób z warzyw i sera sałatkę albo frittatę.

Włóż do zamrażarki

Przechowuj pozostałe po świętach jedzenie czy potrawy w zamrażarce, nie zapominając użyć w tym celu Pojemników do mrożenia. Kiedy tylko zechcesz możesz je wyjąć, rozmrozić, podgrzać i ponownie serwować na stole. Pamiętaj, że najlepsze jedzenie, to takie jedzenie, którego się nie marnuje. #NoTimeToWaste Rada dotycząca zamrażania: W zamrażarce ułóż na wierzchu te pojemniki z jedzeniem, które są do szybkiego spożycia.

 

Nowe przeznaczenie jedzenia pozostałego po świętach

Szukasz więcej sposobów na wykorzystanie jedzenia ze świąt? Co powiesz na przygotowanie poświątecznej kolacji dla przyjaciół i znajomych? Oni przyniosą swoje jedzenie i stworzycie razem ulubione dania. Opcją jest również oddanie jedzenia potrzebującym czy instytucjom charytatywnym, jeśli oczywiście jest to żywność trwała i jeszcze nienapoczęta.

Zainteresowany naszymi innymi eko poradami? Zajrzyj na naszego bloga, aby Twoje święta były jak najbardziej w stylu eko.

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL