Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

ODKRYJ SWOJĄ PEWNOŚĆ SIEBIE

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Co by było, gdybyś mógł prowadzić życie pełne radości, miłości i pewności siebie? Co by było, gdybyś mógł objąć siebie i podziękować za wszystko, czym jesteś z całkowitą i bezwarunkową miłością i akceptacją?

1. Wybierz się w podróż do odkrywania samego siebie.

“Kochać samego siebie- to początek romansu na całe życie.”

– Oscar Wilde (poeta irlandzki, powieściopisarz, dramaturg i krytyk, 1854-1900)

Kiedy po raz pierwszy kogoś spotykasz, musisz spędzić z nim czas, aby dowiedzieć się kim jest. Ten sam proces ma zastosowanie w podróży do odkrywania samego siebie.  Tylko tutaj osoba, z którą spędzasz czas, to Ty! Im lepiej poznasz siebie, tym większa będzie twoja pewność siebie.

Aby rozpocząć ten proces, zaangażuj się w wiele różnych działań: spędzaj czas na łonie natury, medytuj, rób notatki w swoim dzienniku, spędzaj czas na łączeniu się ze swoim wewnętrznym ja.

2. Stwórz mapę drogową dla zdrowych nawyków.

Zapisz małe, codzienne cele, aby wprowadzić zdrowe nawyki do swojego życia. Jest to świetny sposób na rozwój wewnętrzny i wprowadzenie pozytywnych zmian.

Sama siła woli nie wystarczy. Zacznij od zadania sobie pytania, dlaczego chcesz dokonać zmiany – a następnie pociągnij się do odpowiedzialności, sprawiając, że nowe, zdrowe nawyki nie będą podlegać negocjacjom! 

W trudnych chwilach, poproś mentora lub bliskiego przyjaciela o pomoc w wytrwaniu na właściwej drodze. Daj im kopię mapy drogowej, aby byli dla ciebie wsparciem.

3. Nie bądź dla siebie zbyt surowy.

Innym wybaczasz łatwo. Sobie samemu? Nie tak bardzo. Przyjmij to, kim jesteś i uwolnij się od samooceny. Możesz być zarówno arcydziełem, jak i dziełem w toku w tym samym czasie.

. Stosuj pozytywne mantry.

Czy słyszałeś kiedyś wyrażenie “najwięcej energii idzie w to, na czym się najbardziej koncentrujesz”? Spróbuj tego! Nie oznacza to, że powinieneś dyskredytować negatywne emocje. Oznacza to, że powinieneś pozwolić sobie odczuć emocje, a następnie ruszyć dalej.

Nie możesz uniknąć cyklu negatywnego myślenia? Stwórz pozytywne afirmacje lub “mantrę”. Na przykład, jeśli w pracy pojawia się wymagająca prezentacja, powtórz sobie: “Mogę to zrobić, zrobię to”.

 

5. Wyraź siebie

Prawdziwe wyrażanie siebie ma miejsce wtedy, gdy porzucasz wszelkie obawy przed byciem osądzonym.

Wyraź siebie w ubraniu, w hobby, które lubisz, w muzyce, której słuchasz i w filmach, które oglądasz. Możliwości są nieograniczone – ważne jest znalezienie formy ekspresji, która pozwoli Ci uczcić to, kim jesteś.

Jeśli szukasz dalszych obszarów w swoim życiu, aby rozwijać i ćwiczyć pewność siebie przy jednoczesnym zarabianiu pieniędzy, zostanie Konsultantem Tupperware może być dla Ciebie doskonałą okazją! Będziesz miał szansę stać się częścią społeczności, która rozpozna i będzie świętować Twój sukces i osiągnięcie każdego kroku na drodze.

Dołącz do Tupperware już dziś! I zacznij pielęgnować pewność siebie razem z nami. 

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL