Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

REDUKUJ, WYKORZYSTUJ PONOWNIE, PODDAWAJ RECYKLINGOWI

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Życie w sposób przyjazny dla środowiska polega na dokonywaniu wyborów, które są zarówno dobre dla Ciebie, jak i dla naszej planety. W Tupperware, #NoTimeToWaste oznacza oszczędność czasu przy jednoczesnym czynieniu dobra dla naszej planety. Wszyscy mówią o ograniczaniu, ponownym wykorzystaniu, recyklingu. Oto trzy sposoby na wsparcie tej idei dzięki naszym produktom z recyklingu.

1. Zmniejszanie ilości odpadów

Produkty Tupperware są zaprojektowane tak, aby służyły na długo. Przed i po opuszczeniu naszych fabryk, jeśli ulegną zniszczeniu, zostaną uszkodzone lub się zużyją, zabieramy je z powrotem i zamieniamy w jeszcze bardziej użyteczne produkty. Oto jak ten proces działa. Codziennie z naszych linii produkcyjnych zjeżdża tysiące produktów. Większość z nich przechodzi kontrolę jakości, ale w przypadku niewielkiej ilości, która jej nie przechodzi, dbamy o to, aby nie zostały wyrzucone gdziekolwiek. To samo dotyczy produktów, które do nas wracają. Zbieramy wszystkie te produkty oraz komponenty i przerabiamy je z powrotem na podstawowy materiał do alternatywnych zastosowań. Jest to część naszych wysiłków na rzecz zmniejszenia ilości odpadów na całym świecie. #NoTimeToWaste

2. Ponowne wykorzystanie

Ze względu na nasze rygorystyczne standardy, nie wszystkie materiały, które trafiają do nas w postaci zwróconych produktów, mogą być użyte do tworzenia nowych produktów Tupperware. Zamiast tego możemy dostarczyć ten pierwotny materiał innym firmom, które mogą go ponownie wykorzystać do produkcji innych produktów, które nie wymagają tych samych standardów bezpieczeństwa – na przykład doniczek na kwiaty.  

3. Recykling

Materiały pochodzące z recyklingu, spełniające nasze standardy, są rozdrabniane na surowce pierwotne i mieszane z innymi elementami. Powstaje z nich linia produktów Recycline, do której należą m.in.: Stojak na ręczniki, Eco Wycieraczka i Organizer do butelek Aqua.

Czy wiesz?: Wszystkie produkty z naszego asortymentu Eco+, w tym Eco Straw Słomka i Kubek Eco+ 470ml, są wykonane z opakowań jakie znajdziemy w gospodarstwie domowym, na przykład butelek po środkach czystości, po oleju, butelek po detergentach, butelek po szamponach, opakowań próżniowych na sery i wędliny, plastikowych pojemniczków po maśle, lub miękkiego plastiku. Przekształcając te materiały w tworzywa Eco+, unikamy wykorzystywania surowców kopalnych niezbędnych do produkcji nowych tworzyw sztucznych. To jest to, co nazywamy transakcją “win-win”!

Jak wprowadzić w życie domowe zasady: redukuj, wykorzystaj ponownie, poddaj recyklingowi?

Oto pomysły jak Ty możesz przyczynić się do redukcji odpadów we własnym zakresie:

1. Kultywuj sposób myślenia zgodny z ideą recyklingu i ponownego wykorzystania jako stylu życia #NoTimeToWaste.

2. Przestań używać produktów jednorazowego użytku, takich jak słomki, plastikowe torebki, foliówki – są to podstawowe produkty, które powinnaś wykreślić ze swojej listy celem dbałości o naszą Planetę.

3. Przynoś własne pojemniki Tupperware do pracy, na spotkania czy imprezy, zabieraj je na zakupy spożywcze, a nawet do restauracji, żeby w razie niedokończonego posiłku zapakować w nie resztki.

4. Używaj do picia w podróży i nie tylko Butelki Aqua, zamiast jednorazowych butelek na wodę. Co więcej, możesz cieszyć się poranną kawą (a także tymi w ciągu całego dnia!), w bardziej ekologiczny sposób, nigdy nie rozstając się z Kubkiem na wynos.

5. Unikaj jednorazowych sztućców, używaj tych z kolekcji Nowa Fala zawsze, kiedy jesteś poza domem. 

3 kroki do lepszej przyszłości

Ponowne wykorzystywanie i recykling surowców oraz przekształcanie ich w linie Recycline i Eco+, jest naszym rozwiązaniem, aby nadać drugie życie tworzywom sztucznym, które w przeciwnym razie trafiłyby na wysypisko śmieci lub zostałyby spalone – co z kolei spowodowałoby emisję dodatkowych ilości CO2 do atmosfery. W Tupperware, staramy się robić to co właściwe we wszystkim, czego się podejmujemy – z myślą o i dla dobra naszej planety.

Chcesz mieć pozytywny wpływ na środowisko? Dowiedz się, jak Seria Eco+ może pomóc Tobie i naszej planecie już teraz.

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL