Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

STWÓRZ WŁASNE DOMOWE, EKOLOGICZNE LODY

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Przepis na domowe lody jest smaczny, orzeźwiający, a jego łatwe przygotowanie będzie doskonałą formą zabawy. Co więcej, zrobimy je w ekologiczny sposób, czyli przyjaźnie dla środowiska, jak i dla Twoich kubków smakowych. Gotowa na działanie? Zaczynajmy! #NoTimeToWaste

Zalety domowych lodów

Robienie domowych lodów przy użyciu pojemników do lodów Tuptusie Lodowe Pingwiny jest dużym krokiem w kierunku ekologii. W ramach stylu życiu #NoTimeToWaste a co za tym idzie całkowitej rezygnacji z plastikowych opakowań, robiąc samej lody unikasz kupowania ich w pudełkach czy innych opakowaniach jednorazowego użytku. Takie działanie jest najprostszym, a jednocześnie najważniejszym oraz najłatwiejszym sposobem na poddanie się temu ekologicznemu nurtowi. Kontynuując swoją przygodę we własnoręcznym wyrabianiu lodów, użyj Rożkomanii do zrobienia pysznych, chrupiących wafelków. Następnie, każdą, nową przygotowaną partię domowych lodów umieść w Pojemnikach do mrożenia i schowaj do zamrażarki. Kiedy nadejdą upały, lub zwyczajnie najdzie Cię na nie ochota – zawsze będziesz je miała pod ręką. I co istotne, będą bezpiecznie przechowane.

Wskazówka: Szukasz więcej zdrowych, letnich przysmaków bez dodatku cukru i sztucznych barwników oraz niepakowanych w jednorazowe opakowania? Wyjmij swój Fusion Sorbet i skomponuj własny smakowy sorbet z ulubionych owoców – dzieci będą zachwycone!

Jak zrobić ekologiczne lody ?

Wystarczy kilka prostych kroków i wskazówek, abyś sama stworzyła pyszny, perfekcyjnie zmrożony domowy eko deser zgodnie z ideą #NoTimeToWaste:  

1. Wykorzystaj sezonowe owoce

Sezonowe owoce są najlepszą i naturalną słodyczą. To, jakiego rodzaju owoce wykorzystasz do zrobienia domowych lodów ma ogromne znaczenie nie tylko dla Twojego zdrowia, l dla środowiska. Staraj się kupować owoce na okolicznych bazarkach, u lokalnych sprzedawców. Niech będą jak najbardziej dojrzałe, bo takie są najlepsze w smaku i sprawią, że lody, które przygotujesz będą się rozpływały w ustach – dosłownie i w przenośni.

Wskazówka: Poszukujesz zabawnej i zamiennej alternatywy do mleka zawartego w lodach? Przepisy na kremowe desery wykorzystują banany zamiast mleka, jako wartościowego składnika zastępczego, będącego doskonałą opcją dla wegan lub dla miłośników lodów z nietolerancją laktozy.  

2. Kupuj lokalnie

Pozyskiwanie składników na domowe lody bezpośrednio od lokalnych dostawców jest doskonałym sposobem na wspieranie rodzimej gospodarki przy jednoczesnym zmniejszeniu używania importowanych składników. Zakupy od okolicznych dostawców to zarazem świetny sposób, aby dowiedzieć się skąd dana żywność pochodzi, gdzie jest produkowana czy hodowana lub czy uległa dodatkowej obróbce tudzież jest w pełni naturalna. Mając taką wiedzę, z pewnością dokonasz najlepszego wyboru podczas zakupów, z dbałością o środowisko #NoTimeToWaste i stawiając na wyjątkowy smak swoich lodów.

3. Kupuj żywność z upraw ekologicznych

Jedzenie organiczne to jedzenie bez dodatku pestycydów i nawozów sztucznych. Produkty organiczne są hodowane w stopniu znacznie zmniejszającym zanieczyszczanie gleby i wody, a także nie zawierają środków ochronnych do jakich należą pestycydy. (1) W wielu supermarketach, na specjalnie dedykowanych półkach lub na lokalnych targowiskach jest dostępnych wiele produktów ekologicznych, więc spróbuj je odnaleźć w swojej okolicy i zawsze pamiętaj, aby na ile to możliwe dokładnie wypytać sprzedającego o pochodzenie tych produktów.

4. Jeszcze więcej pomysłów na eko lody od TFF*

Zanim Twoje banany, truskawki, pomarańcze i inne owoce ulegną zepsuciu, dlaczego by nie wrzucić ich do Multi Rozdrabniacza, dobrze wymieszać a otrzymaną masę włożyć do pojemników na lody Tuptusie Lodowe Pingwiny i zamrozić, tak aby stanowiły pyszną, zdrową i słodką przekąskę, w której rozsmakuje się cała rodzina.

Wskazówka: Szukasz pomysłu jak wykorzystać lodową masę, której nadmiar Ci pozostał?  Co powiesz na umieszczenie jej w ulubionym, gazowanym napoju albo zrobienie z niej mlecznego koktajlu, w sam raz do wypicia przy ogrodowym basenie.

Przepisy na ekologiczne lody

Teraz kiedy już wiesz jak przygotować ekologiczne lody domowej roboty, spróbuj je wdrożyć w życie, korzystając z tych wspaniałych przepisów:

Szukasz więcej wyzwań na zabawne aktywności i umiejętności pieczenia, które wyzwolą Twoją kreatywność? Zanurz się w harmonogramie na przygotowanie perfekcyjnych lodów!

*TFF: Tupperware Friends Forever (Tupperware Przyjaciele na zawsze)

*TFF: Tupperware Friends Forever (Tupperware Przyjaciele na zawsze)

Źródła:

 (1) Website: Naterspath.com Source: https://www.naturespath.com/en-us/blog/organic-food-sustainable/ Last Visited: 20/02/18

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL