Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

ŚWIĄTECZNY EKO PORADNIK

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Spraw, aby Twoje Święta były jak najbardziej “zielone” wykorzystując eko porady i nietuzinkowe pomysły. Pakowanie prezentów w papier przyjazny środowisku, energooszczędne podróże czy wiele innych pomysłów na świąteczne, własnoręcznie zrobione dekoracje z pewnością zrobią wrażenie na Twoich gościach. #NoTimeToWaste

No Time To Waste 

Od ponad 70 lat, Tupperware jest zaangażowane w ochronę środowiska, aby kolejnym pokoleniom żyło się lepiej i zgodnie z ekologicznym trendem, poprzez kreowanie rozwiązań i produktów przyjaznych dla otoczenia. Z odrobiną wyobraźni, lecz dużą dozą zmysłu kreacji i Ty możesz przyczynić się do ocalenia naszej planety zwłaszcza w okresie świątecznym. Brzmi dobrze? Zaczynajmy, więc zabawę.

Pakowanie prezentów w stylu eko 

Ekologiczne pakowanie prezentów to nic innego jak wykorzystanie do tego celu papieru pochodzącego z odzysku, czyli wcześniej już użytego, lecz wciąż nadającego się do ponownego wykorzystania. Podczas pakowania staraj się też używać jak najmniej taśmy klejącej. Inną opcją zapakowania prezentu jest umieszczenie go bezpośrednio w jednej z naszych przepięknych misek z Zestawu Krystaliczna Perła. Kup od razu kilka, żeby mieć je też dla siebie 🙂

 

ZRÓB TO SAM – 4 pomysły na dekoracje świąteczne

Puść wodze wyobraźni i stwórz niepowtarzalną dekorację na stół, jaką będzie na przykład własnoręcznie przygotowana, dekoracyjna serwetka:

Zaskocz swoich gości kładąc na stół własnoręcznie stworzoną serwetkową choinkę. Zrobienie odpowiednich fałdek na serwetce jest prostsze niż Ci się wydaje 😉

Materiały: • 1 serwetka z materiału (im większa, tym łatwiejsza do złożenia) Przygotowanie: 1. Złóż serwetkę na pół, zaczynając od dolnej krawędzi w kierunku górnej krawędzi. 2. Obróć serwetkę, aby miała kształt rombu i miała wszystkie luźne rogi na dole. 3. Weź dolny róg serwetki i złóż go na około 1 cm od górnego rogu, jak na powyższym obrazku. 4. Powtórz ten krok z następnymi trzema rogami. 5. Odwróć serwetkę. 6. Złóż każdą stronę do środka, jak na powyższym obrazku. 7. Odwróć serwetkę. Następnie złóż górną klapkę do góry. Każdą klapkę schowaj pod jedną powyżej a na koniec wsuń ostatni rożek.

 

Zadbaj o powiew stylu glamour na Twoich serwetkach dekorując je różnymi dodatkami, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni.

Materiały:

1 dekoracyjny dzwoneczek pozostały po poprzednich świętach

• 1 serwetka

• 1 gałązka żurawiny

Przygotowanie:

1. Zroluj serwetkę w rulonik.

2. Odetnij ze szpuli dość długi kawałek sznurka (zawsze możesz go potem skrócić)

3. Wybraną dekorację (suszone cytrusy, anyż, ozdobne dzwoneczki itp.). poprowadź przez środek sznurka tak, aby na nim wisiały.

4. Umieść gałązki lub laskę cynamonu na środku serwetki pod sznurkiem, którym ponownie okręć dekorację z wierzchu i pod spodem.

5. Po finalnym owinięciu, odetnij niepotrzebne końce sznurka.

 

Ten uroczy renifer z korków po winach jest doskonałym powodem, aby otworzyć wino wcześniej w tym roku. Bądź pewny, że nie tylko dzieci będą zachwycone taką ozdobą w całości przygotowaną z naturalnych materiałów.

Materiały:

• Korki po winach

• Małe gałązki

• Żurawina

• Małe dzwoneczki z naturalnych materiałów

• Klej

• Nożyczki

Przygotowanie:

1. Ułóż wszystkie materiały przed sobą.

2. Zaznacz i wytnij małe otworki w korkach.

3. Przytnij gałązki o długościach odpowiadającym długościom kończyn renifera.

4. Przyklej gałązki do korków.

5. Dodaj nos z żurawiny i przyczep dzwoneczek.

Ułóż kafelki scrabble, aby powstało imię osoby, którą chcesz obdarować. Tak wyjątkowa ozdoba sprawdzi się doskonale na świątecznym stole przy nakryciu talerza, powieszona na choince lub dołączona do prezentu.

Materiały:

• Scrabble

• Wstążka

• Sznurek

• Mocny klej

Przygotowanie:

1. Wybierz litery scrabble zgodne z imieniem gościa. Następnie sklej litery razem.

2. Zawiąż wstążkę.

3. Zrób pętelkę ze sznurka, przyklejając kartonowy pasek od spodu połączonych scrabble.

4. Przyklej wstążkę na przodzie dekoracyjnego imienia, aby znajdowała się nad pierwszą literką.

 

Święta w stylu eko

Szukasz więcej wskazówek, by zgodnie z ideą #NoTimeToWaste mieć wpływ na ochronę środowiska w okresie świątecznym? Oto co możesz zrobić: • Kup energooszczędne ledowe lampki świąteczne i moderuj ich zapalanie. • Używaj lokalnych produktów i wprowadź organiczne produkty do swojego świątecznego menu. • Zakup w swojej okolicy wolne od pestycydów świąteczne drzewko. • Zadbaj, aby Twoje prezenty były przyjazne środowisku, a zaoszczędzone pieniądze przekaz na cele dobroczynne. • Wymień się ze znajomymi ozdobami świątecznymi zamiast kupowania nowych

Podróżowanie w stylu eko podczas świąt

Faktem jest, że okres świątecznym sprzyja natężonemu ruchowi i częstszym niż zazwyczaj podróżom do rodziny i znajomych. Zachęcaj więc bliskich i przyjaciół na wspólne podróżowanie jednym samochodem, taksówką czy po prostu skorzystania ze środków komunikacji publicznej. Jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd w tym okresie lub będziesz przebywał poza biurem przez dłuższy czas pamiętaj, aby powyłączać z gniazdek wszystkie elektroniczne urządzenia. Oszczędzisz zużycie energii.

Teraz kiedy już zaznajomiłeś się z przeżyciem okresu świątecznego w stylu eko, możesz skoncentrować się na przygotowaniu świątecznych prezentów.

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL