Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODOWISKA 2020

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Mówiąc o Światowym Dniu Środowiska, mamy na myśli dbałość o środowisko w tym bezprecedensowym czasie oraz mówimy o tym, jakie można podjąć odpowiedzialne działania w czasie – i oczywiście po – globalnej pandemii. Nasze zaangażowanie celem zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko naturalne jest integralną częścią naszej codziennej misji, dlatego chcemy, aby ten miesiąc był dedykowany ochronie środowiska. Pragniemy podzielić się z Tobą kilkoma sposobami na zmiany w codziennym stylu życia, którymi zapewnisz sobie ekologiczne, lepsze życie.

“Nigdy nie było nic ważniejszego, aby zrozumieć, jak funkcjonuje naturalny świat przyrody i jak go wspierać”. –

David Attenborough, światowej sławy brytyjski biolog, podróżnik i popularyzator wiedzy przyrodniczej, wzywa do położenia kresu marnotrawstwu w walce przed skutkami zmiany klimatu i do tego, że wszyscy powinniśmy się zjednoczyć, aby dokonać trwałych zmian. (1) Te kluczowe słowa mają szczególne znaczenie, gdy zaczniemy zgłębiać, w jaki sposób Światowy Dzień Środowiska stara się wpłynąć na ratowanie naszej planety.

O Światowym Dniu Środowiska

Stworzony przez ONZ -Organizację Narodów Zjednoczonych, Światowy Dzień Środowiska, czyli ŚDŚ, odbywa się 5 czerwca każdego roku. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat ochrony środowiska, a jednocześnie podkreślenie sposobów, które wszyscy możemy wykorzystać, aby przyczynić się do zmniejszenia negatywnego oddziaływania na środowisko. W tym roku ŚDŚ dedykowany jest celebrowaniu cudów wspaniałej różnorodności biologicznej planety Ziemi i wszystkich aspektów, jakie sprawiają, że nasza planeta jest taka wyjątkowa.

Czy wiedziałaś?: „Bioróżnorodność odnosi się do różnych żywych gatunków istniejących na Ziemi, do których zaliczyć możemy rośliny, zwierzęta, bakterie i grzyby. Podczas gdy bioróżnorodność Ziemi jest tak bogata, iż wiele gatunków nie została jeszcze odkryta, wielu z nich grozi wyginięcie z powodu szkodliwych działań człowieka, co stanowi zagrożenie dla bioróżnorodności Ziemi”. (2)

Tupperware i środowisko

W Tupperware, każdego dnia obchodzimy Światowy Dzień Środowiska. Jesteśmy zaangażowani w działania przyjazne środowisku oraz w eliminację odpadów poprzez nasz system produkcyjny i dystrybucji. Tym samym w ograniczeniu ilości odpadów chcemy pomóc też Tobie. #NoTimeToWaste

Częścią tych działań jest zaplanowanie redukcji trafiających na wysypiska odpadów do roku 2025. Jednym z rozwiązań w tym zakresie, jest nasza oferta produktów Eco Plus. Seria ta jest wytwarzana z domowych odpadów sztucznych – plastiku, który w przeciwnym razie trafiłyby do spalarni lub na wysypisko. Kiedy nasze produkty ulegną zużyciu, poddajmy je recyklingowi i dajemy im drugie życie.

Niech każdy dzień będzie Dniem Środowiska

Teraz Twój ruch, aby uczynić z każdego dnia – Światowy Dzień Środowiska. Oto wskazówki jak żyć ekologicznie i jak wdrożyć do swojego stylu życia ideę #NoTimeToWaste każdego dnia:

 

Możesz również unikać kupowania jakichkolwiek produktów, do wyrobu których zostały wykorzystane zwierzęta będące na liście gatunków zagrożonych wyginięciem, takich jak tuńczyk błękitnopłetwy czy dorsz północnomorski. (3)

Jest naprawdę wiele sposobów, które sprawią, że planeta Ziemia będzie na pierwszym miejscu, a Tupperware z zaangażowaniem chce być częścią tych zmian w myśl idei #NoTimeToWaste. Razem, możemy więcej.

Kolejne kroki w twojej podróży #NoTimeToWaste

Gotowa, aby przejść na kolejny etap podróży w myśl idei #NoTimeToWaste? Dowiedz się już dziś jak produkty Tupperware znacząco różnią się od tych plastikowych i jednorazowego użytku. Zapoznaj się z naszą ofertą Eco+ i sprawdź, dlaczego możesz być dumny z tego, że jesteś częścią społeczności poświęconej trosce i dbaniu o naszą planetę, dzień po dniu. #NoTimeToWaste

Źródła:

 (1)   Website: The Independent Source: https://www.independent.co.uk/environment/climate-change/david-attenborough-life-planet-new-documentary-bbc-climate-crisis-coronavirus-a9472946.html Last Visited: 2020/03/18

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL