Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

WODA TO ŻYCIE: NIE POZWÓL, BY SIĘ SKOŃCZYŁA.

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Około dwóch trzecich powierzchni naszej ziemi jest pokryta wodą – strumienie, rzeki, jeziora, oceany – wszystkie one są niezbędne dla roślin, zwierząt i każdego życia. Woda stanowi od 50 do 70 procent ludzkiego ciała i musimy pić średnio około dwóch litrów wody dziennie. Polegamy również na czystej wodzie przy gotowaniu, kąpieli pod prysznicem, zmywaniu naczyń i wielu innych czynnościach.

Woda jest czymś więcej niż tylko wodą

Zasoby wody na ziemi wynoszą 1,4 miliarda kilometrów sześciennych. Ale słodka woda, z której mogą korzystać ludzie, stanowi jedynie bardzo niewielką jej część. Tylko 105.000 kilometrów sześciennych wody jest łatwo dostępne. To dlatego, że większość z niej istnieje jako lód w lodowcach Arktyki i Antarktydy lub znajduje się głęboko pod ziemią jako wody gruntowe. Nic dziwnego, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby ją zachować i chronić.

Czysta woda nie jest dla wszystkich dostępna

Około 2,1 miliarda ludzi na całym świecie pije zanieczyszczoną wodę. 4,5 miliarda ludzi nie ma zrównoważonych, przyjaznych środowisku systemów sanitarnych. W 2010 roku prawo do wody zostało uznane za prawo człowieka. A czysta woda jest jednym z najważniejszych celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju. Wszyscy stoimy przed wyzwaniem ochrony i pomocy w zapewnianiu czystej wody pitnej dla życia nad i pod wodą. Nasze oceany są zagrożone przez rosnące temperatury wody i zanieczyszczenie środowiska.

Możemy pomóc – oto jak

W Tupperware chodzi przede wszystkim o gospodarkę „zamkniętego obiegu”. Oznacza to, że bierzemy odpowiedzialność za cały cykl życia naszych produktów – od projektu, produkcji i dystrybucji po użytkowanie, recykling i ponowne użycie, podobnie jak w przypadku naszych Butelek Aqua.

Oto jak Ty też możesz pomóc.

Kupuj produkty wielokrotnego użytku zamiast jednorazowego użytku.

Nasze Butelki Aqua są świetną alternatywą dla butelek jednorazowego użytku. Zwłaszcza, że woda pitna jest jednym z najściślej monitorowanych produktów spożywczych w większości krajów europejskich.

I oferujemy świetną ofertę Butelek Aqua dla całej rodziny. 

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL