Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

WSZYSTKO, CO POWINNAŚ WIEDZIEĆ O ECO+

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Ta słomka i ten kubek odmienią Twoje nawyki

Jednym z odpadów jednorazowego użytku mającym największy wpływ na zanieczyszczanie środowiska są: słomki! Prawdopodobnie już widziałaś dane w prasie lub słyszałaś wiele informacji na ten temat chociażby w mediach społecznościowych, ale czy masz świadomość, że każdego roku zużywa się ponad 36 miliardów słomek w samej Unii Europejskiej? Nie wspominając już o liczbie jednorazowych kubków, które są w zestawie ze słomką…Dlatego też w 2019 r. UE podjęła ważny krok w walce ze zmianą klimatu, jakim jest zakaz używania większości najbardziej popularnych, lecz zdecydowanie nieprzyjaznych dla środowiska produktów, do których należą (1):

• Plastikowe sztućce jednorazowego użytku (widelce, noże, łyżki i pałeczki)

• Plastikowe, jednorazowe talerzyki

• Plastikowe słomki

• Patyczki z wacikiem do uszu wykonane z tworzywa sztucznego

• Plastikowe patyczki do balonów

• Oxydegradowalne tworzywa sztuczne i pojemniki na żywność oraz kubki ze styropianu

Wszyscy uwielbiamy koktajle, smoothies, mrożoną kawę czy herbatę, którą chcemy zabrać ze sobą. Aby zabranie napojów na wynos było bezpieczne dla środowiska, Tupperware znalazło doskonałe rozwiązanie jakim jest zestaw: Eco Straw Słomka oraz Kubek Eco+ 470ml. Oto 5 istotnych informacji, jakie musisz wiedzieć o tych produktach!

Dlaczego powinnam zrezygnować ze słomek i kubków jednorazowego użytku i zacząć używać Eco Straw Słomki oraz Kubka Eco+ 470 ml?

Do 2050 w oceanach będzie pływało więcej plastikowych słomek niż ryb (2). Dlaczego? Ponieważ plastik praktycznie nie ulega rozkładowi. Nie tylko plastik, lecz także odpady z tworzyw sztucznych mają niestety bardzo długi okres rozkładu co oznacza, że pozostaną w środowisku przez tysiące lat.

Plastik zwyczajowo ulega degradacji, aż stanie się mikroskopijny, ale nadal pozostaje w środowisku i nadal stanowi dla niego zagrożenie! Bardzo groźne, jest również spalanie plastiku. Uwalniające się z dymem substancje są silnie toksyczne, negatywnie wpływają na nasze życie, są szkodliwe dla zdrowia i dla naszej planety. Na całym świecie zarówno ludzie, jak i różne firmy oraz korporacje starają się wprowadzić zmiany, aby zmniejszyć ilość generowanych odpadów z tworzyw sztucznych, które potem trafiają do oceanu i na wysypiska śmieci.

W Tupperware, chcielibyśmy również zainspirować naszych fanów, aby zrobili to samo! Jesteśmy przekonani, że prosta i wygodna alternatywa, którą proponujemy jest najlepszym sposobem, aby zachęcić ludzi do zmian w walce o ochronę środowiska. Chęć zmiany zainspirowała nas do stworzenia serii Eco +.

Z czego wykonane są produkty z serii Eco+?

Proponowane produkty z serii Eco+ różnią się od innych słomek i kubków wielokrotnego użytku. Dlaczego?

Nasze słomki i kubki są wykonane ze specjalnego materiału, który nazywamy ECO+. Materiał ten powstaje w procesie przywracania do stanu pierwotnego (surowego), mieszanych tworzyw sztucznych, które nie mogą być poddane recyklingowi (i byłyby przeznaczone na wysypiska śmieci). Z tego surowca tworzymy wysokiej jakości plastik, którego używamy do produkcji naszych produktów Eco+, czyli Eco Straw Słomki i Kubka Eco+ 470ml – produktów, które posłużą Ci na wiele lat. Ta innowacyjna metoda realizowana przez Tupperware, sprawiła, że Eco Straw Słomka i Kubek Eco+ 470ml są unikatowymi i perfekcyjnymi produktami w kuchni przyjaznej środowisku!

Jakie tworzywa sztuczne są używane do produkcji Eco Straw Słomki?

Eco Straw Słomka jest wytwarzana z plastikowych butelek jakie każdy z nas posiada w domu, butelek po wodzie, oleju, detergentach, butelek po szamponie, opakowaniach po serze, mięsie i margarynie, a także jednorazowych torebkach foliowych. Przekształcając wymienione tworzywa sztuczne w plastik ECO +, zapobiegamy korzystaniu z zasobów kopalnych wymaganych do produkcji zupełnie nowego tworzywa sztucznego.

Jakie tworzywa sztuczne są używane do produkcji Kubka Eco+ 470ml?

Kubek Eco+ 470ml powstaje z identycznych tworzyw jak w przypadku naszej Eco Straw Słomki. Oba produkty wykonane są z jednorazowych tworzyw sztucznych, które w przeciwnym razie trafiłyby wysypiska śmieci i do centrów przetwarzania odpadów.

Dlaczego taka metoda jest lepsza niż produkcja z nowo pozyskanego surowca?

Ponownie wykorzystując zużyte różnego rodzaju tworzywa sztuczne do stworzenia surowca ECO +, wprowadziliśmy w Tupperware proces zamkniętego obiegu. Polega on na tym, że mocno staramy się, aby ponownie wykorzystać wszystkie materiały i nieużyteczne już produkty w celu zmniejszenia ilości odpadów i mniejszego zużycia naszych cennych zasobów naturalnych. W gospodarce o obiegu zamkniętym znajdujemy sposób na ponowne przetwarzanie tworzyw sztucznych, tym samym zapobiegamy, aby nie trafiły do oceanów.

Czy Eco Straw Słomka i Kubek Eco+ 470ml są bezpieczne dla dzieci?

Tak! Eco Straw Słomka i Kubek Eco+ 470ml są doskonałą opcją produktów dla naszych pociech. Niestety metalowe słomki, które są również opcją wielokrotnego użytku, mogą być niebezpieczne dla dzieci, ponieważ istnieje zagrożenie zranienia podniebienia. Eco Straw Słomka i Kubek Eco+ 470ml to doskonałe rozwiązania nie tylko do korzystania z nich w domu, lecz także w szkole lub w podróży.

Czy produkty Eco+ mogę łączyć z gorącymi napojami?

Eco Straw Słomka i Kubek Eco+ 470ml są przeznaczone wyłącznie do zimnych napojów, takich jak zwykła woda, koktajle, smoothies lub mrożona kawa czy herbata. Dopasuj swoją Eco Straw Słomkę do naszej bogatej oferty kubków (tylko tych przeznaczonych na zimne napoje!).

Jak mam czyścić i jak przechowywać Eco Straw Słomkę?

Do większości słomek wielokrotnego użytku nie jest dołączana szczoteczka, która pomaga utrzymać słomki w czystości i zapobiegająca gromadzeniu się w nich bakterii. My o tym pomyśleliśmy! Do naszej Eco Straw Słomki dołączona jest mała szczoteczka oraz poręczna saszetka. Taki zestaw możesz zabrać do pracy, do kawiarni czy do szkoły; gdziekolwiek zechcesz! Idealnie mieści się w torebce lub plecaku. Eco Straw Słomkę można bezpiecznie myć w zmywarce.

Czy do produkcji serii Eco+ Tupperware używany jest również plastik, który ma wady?

Nie, materiał z jakiego wytwarzana jest Eco Straw Słomka i Kubek Eco + pochodzi wyłącznie z jednorazowych odpadów wyżej wymienionych tworzyw sztucznych. Stare, uszkodzone produkty Tupperware są poddawane recyklingowi.

Dlaczego więc nie wdrożyć tych małych zmian w swoim codziennym życiu, aby mieć wpływ na stan naszej planety i dobro wszystkich wspaniałych zwierząt, dla których jest ona domem? Aby ją ocalić, Ty również możesz się do tego przyczynić

Kładziemy duży nacisk, aby w jak największym stopniu sprzyjać ochronie środowiska i dokładamy wszelkich starań, aby wprowadzane przez nas zmiany były proste, bezpieczne i wygodne. Razem więc możemy korzystać tylko z takich rozwiązań, które skutecznie ocalą naszą planetę dla kolejnych pokoleń.

Czy masz jeszcze jakieś pytania dotyczące produktów z serii Eco +? Jeżeli tak, to prześlij nam swoje zapytania za pośrednictwem mediów społecznościowych z hasztagiem #NoTimeToWaste, a my na pewno na nie odpowiemy. Bo im więcej wiesz, tym większy możesz mieć wpływ na zmiany. Każda dobra inicjatywa się liczy.

 

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL