Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

WYCIĄGNIJ WIĘCEJ ZE SWOJEGO CZASU

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Jedz, śpij, pracuj, powtórz. Czujesz się tak, jakbyś utknął w niekończącym się cyklu zwyczajnych czynności? Oto kilka porad i wskazówek, które pomogą ci wyjść poza to i zdobyć dodatkowy czas na niezwykłe rzeczy. Osiągaj swoje cele i wykorzystuj więcej każdego dnia!

 

1. Wyznacz swój cel

Co chcesz zrobić, żeby to było poza Twoimi codziennymi obowiązkami? Może nowe hobby, nauka nowych umiejętności lub po prostu ukończenie osobistego projektu. Wyobraź sobie cel i wymień pięć sposobów jego osiągnięcia. Spróbuj również stworzyć mapę myśli lub tablicę nastrojów.

2. Sprawdź jak organizujesz swój czas

Zrób przegląd tego, jak aktualnie spędzasz swój czas w zwykły dzień. Aby zrozumieć, w jaki sposób nadajesz priorytet sprawom w ciągu dnia, wymień każdą czynność i umieść ją w jednej z czterech kategorii: pilna, ważna, pilna i ważna, ani pilna ani ważna.

3. Eliminacja negatywów

Po sprawdzeniu, jak faktycznie spędzasz czas, zdecyduj, które czynności nie służą Twojemu ostatecznemu celowi. Na przykład, jeśli oglądanie telewizji, granie w gry lub przewijanie postów w mediach społecznościowych zabiera Ci czas od tego, co naprawdę ważne, podejmij decyzję o skróceniu czasu na te czynności

4. Zrób sobie przerwę

Aby osiągnąć więcej, czasami trzeba zwolnić i zrobić mniej. Nie zapomnij poświęcić czasu na relaks i po prostu oddychaj. Weź gorącą kąpiel, nałóż maseczkę na twarz, przeczytaj książkę, medytuj. Upewnij się, że poświęcasz czas dla siebie!

5. Zorganizuj się

W uporządkowanej przestrzeni jest magia. Poświęć dziesięć minut każdego ranka, aby uporządkować biurko, wyczyść wypchane szuflady, usuń bałagan. Następnie zorganizuj swój czas w ten sam sposób – w zarządzalne części. Poświęć 10 minut rano na medytację. Poświęć godzinę na przygotowanie śniadań na cały tydzień. Wkrótce będziesz mieć więcej czasu na skupienie się na tym, co zrobić z dodatkowym czasem na nieszablonowe rzeczy!

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL