Bądź Gospodynią

Wybierz język

Wstecz

ZIELONY PIĄTEK – ZIELONY TO NOWY CZARNY

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania

Zapomnij o Czarnym Piątku, a zamiast tego wesprzyj ideę eko. Idea Zielonego Piątku dotyczy nie tylko osób, na których Ci zależy, ale przede wszystkim wspierania środowiska. W dzisiejszych czasach nie jest ważny jak największy konsumpcjonizm, lecz minimalizm, przede wszystkim w życiu codziennym. Okres świąteczny będzie doskonałą okazją, aby wprowadzić go w życie i zacząć działać. Podpowiadamy jak:

1. Zainwestuj w zestaw początkowy „zero waste”.

Czy kiedykolwiek słyszałeś o  naszej Linii Recycline?

Od ponad 70 lat, firma Tupperware jest mocno zaangażowana w wspieranie naszej planety poprzez swoje produkty i decyzje odnośnie ich wytwarzania. Nasza Linia Recycline jest stworzona wyłącznie z tworzyw pochodzących z recyklingu i będzie idealna do twojego zestawu startowego „zero waste”:

2. Kupuj u lokalnych dostawców

W tym roku podczas świątecznych przygotowań zmień swoje podejście do zakupów. Nie odwiedzaj cały czas dużych sklepów, ale staraj się kupować u lokalnych dostawców niedaleko miejsca zamieszkania. Wspieraj mniejszych rzemieślników i ulicznych sklepikarzy oraz wybierz się na najbliższy targ z rodziną lub przyjaciółmi. Robiąc zakupy, staraj się zwracać uwagę czy kupione produkty mogą być wielokrotnie użyte lub ponownie wykorzystane. Bardzo ekologicznym rozwiązaniem będą produkty z tzw. drugiej ręki lub wykonane z przerobionych lub poddanych recyklingowi materiałów.

3. Weź udział w aktywności grupowej: Zielony Piątek

Zbierz grupę ludzi lub przyłącz się do istniejącej i działaj aktywnie na rzecz Zielonego Piątku:

4. Zrezygnuj z torebek i opakowań jednorazowego użytku

Teraz łatwiej niż kiedyś masz możliwość ograniczenia wykorzystywania zasobów nieodnawialnych typu opakowania jednorazowego użytku. Jednym z pomysłów jest noszenie ze sobą płóciennej torby na zakupy. Noś ją w torebce lub zostaw w schowku w aucie – ważne, aby zawsze mieć ją pod ręką. Wówczas na pewno unikniesz pakowania zakupów w jednorazówki.  

Innym pomysłem na ekologiczne rozwiązanie i nie marnotrawienie żywności jest noszenie ze sobą pojemników Tupperware. Mamy wiele do zaoferowania w tym zakresie.

Jest wiele sposobów, aby prowadzić bardziej zrównoważony styl życia. Chcemy Cię wspierać w kultywowaniu tej idei na każdym kroku.

Zmień Zielony piątek w bardziej ekologiczny styl życia

Poznaj nasze inne rady jak być eko, a szczególnie w nadchodzącym, świątecznym okresie.) #NoTimeToWaste

Dodaj do listy rzeczy do przeczytania Drukuj artykuł
Odkryj nasze produkty w najnowszym Katalogu Wiosna - Lato 2024
Pokaż
  • Szybka dostawa
  • Ochrona kupujących & ochrona danych
  • Bezpieczna płatność z szyfrowaniem SSL