Be a Hostess
Back

Zróbmy szum wokół wody!

Add to reading list

Woda jest częścią wszystkiego co znamy, jest pokarmem, domem, niezbędna dla każdej istoty na tej planecie. Niestety zasoby wody nie są łatwo dostępne dla wszystkich.
Odbywający się od 22 marca od 1993 roku Światowy Dzień Wody co roku podnosi świadomość tego wyzwania, koncentrując się na poszukiwaniu rozwiązań problemów związanych z niedoborem wody na świecie. W tym roku obchody Światowego Dnia Wody odbywają się pod jednym hasłem, które w wolnym tłumaczeniu oznacza, szanuj wodę. Aby wspólnie uczcić ten dzień przedstawiamy kilka wskazówek jak bardziej świadomie możemy korzystać z zasobów wody.

Cele Światowego Dnia Wody

Głównym celem Dnia jest zwrócenie uwagi na to, że obecnie około 2,2 miliarda ludzi nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej. Światowy Dzień Wody to dobry moment, aby edukować innych jak ważna i cenna jest woda oraz kluczowa dla zrównoważonego rozwoju oraz stabilnego świata.

Kimkolwiek jesteśmy i gdziekolwiek jesteśmy, woda jest naszym dobrem, o które powinniśmy dbać każdego dnia.

Co możesz zrobić?

Czy będąc w biegu, zdarza Ci się kupować wodę w butelkach jednorazowego użytku? Czy często korzystasz z jednorazowych pojemników na wynos? Na wyprodukowanie każdego z tych surowców wykorzystywane są ogromne ilości wody. Korzystając z butelek i opakowań wielokrotnego użytku nie tylko zużywasz mniej plastiku, ale ograniczasz zużycie wody.

Odkryj serię ECO+ wykonaną w 100% z certyfikowanych odnawialnych biomateriałów, dzięki której możesz przyczynić się do zmniejszenia zużywanej wody. Seria ECO+ to ekologiczne butelki, pojemniki i wiele innych.

Wskazówki, jak w prosty i łatwy sposób oszczędzać wodę

Oto kilka pomysłów na oszczędzanie wody:

1. Zakręć kurek z wodą podczas mycia zębów.
2. Zamiast kąpieli weź prysznic, biorąc prysznic zużywasz mniej więcej od 30 do 80 litrów wody, natomiast kąpiel w wannie pochłania 150 do 200 litrów wody.
3. Resztki wody po ugotowanych warzywach? Możesz je wykorzystać do podlewania roślin doniczkowych i ogrodowych.
4. Zmywarki do naczyń i pralki zużywają dużą ilość wody. Korzystaj z nich w momencie, kiedy zmywarka i kosz na ubrania są pełne.
5. Sprawdź rury pod kątem ewentualnych wycieków – czasami możemy być nieświadomi usterki.

Chcesz robić więcej dla siebie i planety? Zobacz artykuł: ECO+ by Tupperware – butelki dopasowane do Twoich potrzeb

Add to reading list Print article
Odkryj nasze produkty w najnowszym katalogu Wiosna Lato 2021
Show me
Payment Methods
Shipping
Secure shopping
  • Fast delivery
  • Buyer Protection & data protection
  • Secure payment with SSL encryption